Відповідну заяву зробили очільники МЗС країн Веймарського трикутника.
Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі заявили про намір співпрацювати задля протидії російській дезінформації. Очільник МЗС Франції Стефан Сежурне зустрівся у Ла-Сель-Сен-Клу під Парижем з міністеркою закордонних справ Німеччини Аннеленою Бербок та польським колегою Радославом Сікорським, і вони домовилися про створення спільного механізму протидії атакам російських тролів. За словами очільників МЗС цих трьох країн, Польща, Німеччина і Франція стали жертвами однакової російської дестабілізаційної стратегії, тож захищатимуться також спільно. Як майбутні цілі інформаційних атак рф розглядаються європейські вибори та Олімпійські ігри в Парижі.
«Росія намагається зруйнувати європейську єдність. Ми готові діяти, щоб захистити нашу демократію», – зазначив Стефан Сежурне. За його словами, у ЄС було виявлено майже 200 російських сайтів фейкових новин. Росія вкладає значні ресурси у дезінформацію і пропаганду, і просто ігнорувати це – не вихід. Аннелена Бербок, очільниця німецького МЗС, заявила, що 27 різних національних систем країн ЄС мають покращити безпековий взаємозв’язок, а також ініціювати спільні закупівлі і проєкти в оборонному секторі. «Якщо Путін вважає, що наша сила зменшується і наша підтримка (України) слабшає, то він глибоко помиляється», – сказала фрау Барбок.